KOORDYNATORZY MERYTORYCZNI
Anna Bać
Doktor architektury, adiunkt na Wydziale Architektury PWR, pracownik Zespołu Dydaktycznego Architektury Mieszkaniowej, założycielka i opiekunka koła naukowego eko_studio. Prowadzi zajęcia z projektowania obiektów i zespołów mieszkaniowych oraz usługowych, inicjatorka studenckiej akcji „Projektuj z Sercem” poświęconej architekturze bez barier. Od 2003 roku dr Bać jest związana z problematyką architektury ekologicznej i energooszczędnej, od 2010 specjalizuje się w zagadnieniach architektury zrównoważonej. Wspólniczka w biurze projektowym Grupa Synergia, które jest laureatem wielu nagród w konkursach architektonicznych i ma na koncie realizacje obiektów energooszczędnych i zrównoważonych. Członkini IARP oraz SARP. Autorka wielu publikacji polskich i zagranicznych, propagatorka projektowania zintegrowanego i architektury w kontekście efektywności energetycznej i habitatu.
Piotr Michalski
Architekt, doktorant na Wydziale Architektury Politechniki Wrocławskiej. Doświadczenie zawodowe zdobywał w wielu biurach, projektując zarówno osiedlowe „spożywczaki” jak i duże kompleksy biurowe. Obecnie zajmuje się efektywnością energetyczną, obiektami zero-energetycznymi i architekturą zrównoważoną, która jest tematem jego pracy doktorskiej. Prowadzi zajęcia na WA PWr z projektowania budynków mieszkalnych i usługowych, jest twórcą szkoleń podnoszących umiejętności w zakresie projektowania i wykonawstwa obiektów niskoenergetycznych oraz organizatorem wielu warsztatów studenckich.
TUTORZY
Hultaj
Wrocławska firmy zajmująca się budową ostrych kół i rowerów na zamówienie oraz prowadzeniem serwisu rowerowego. W Hultaju budują własne rowery, naprawiają wszystko co ma dwa kółka, służą radą i wspierają bicyklową rewolucję - tyłki na siodełka, samochody na szrot! Właściciele marki często powtarzają: "Tworzymy tylko takie rowery, na których sami chcielibyśmy jeździć: estetyka oparta na sile prostoty i niebanalnej geometrii, niezawodność, funkcjonalność i niska waga. Zreperujemy każdą usterkę, dobierzemy najlepsze komponenty, zadbamy o wygodę, bezpieczeństwo i twój sznyt."
"Pedałuję od zawsze: dla przyjemności, w pracy jako kurier, w czasie wielomiesięcznych podróży przez świat, na co dzień i niezależnie od pogody przez cały rok, w miejskiej dżungli i na otwartej przestrzeni. Cel i okoliczności nie mają znaczenia, ważne żeby kręcić."
-Krzysiek Nowak - współzałożyciel Hultaja
Dorota Szlachcic
Jest współwłaścicielem, szefem zespołu projektowego oraz głównym projektantem w ArC2. Absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej. Od 2015 roku także współwłaściciel SZLACHCIC ARCHITEKCI oraz Laureatka Honorowej Nagrody SARP. W 2014 roku została ogłoszona Profesjonalistą Roku 2014 wg Forbesa –miejsce w kategorii architekt.
Loca Bikes
LOCA BIKES tworzą trzej kumple, którzy do niedawna byli pochłonięci tworzeniem gier komputerowych. W pewnym momencie postanowili poświęcić się swojej rowerowej pasji i wykorzystać doświadczenia w tworzeniu wirtualnej rzeczywistości do budowy nierzeczywistych rowerów, które będą innych niż wszystkie.
LOCA BIKES to wrocławska manufaktura, w której tworzone są unikalne rowery na zamówienie. Rowery LOCA pozwalają poczuć się wyjątkowo dając solidną dawkę pozytywnej energii. Każdy z rowerów jest tworzony od podstaw według ich wizji lub pomysłu klienta i to właśnie dzięki temu jest jedyny w swoim rodzaju. Stworzyli na przykład rower inspirowany widokiem zebry na zielonej sawannie, historią Czerwonego Barona Manfreda von Richthoffena, misją na Księżyc czy krwawymi komiksami. W ofercie mają rowery z ilustrowanymi ramami, minimalistyczne projekty wykorzystujące figury geometryczne czy kaszubskie motywy ludowe.
Ich produkty zostały docenione między innymi na prestiżowych, międzynarodowych targach Berliner Fahrradschau 2016. Pisał o nich Men’s Health, Magazyn Rowerowy, portal Biketrendy i wielu innych. Z wrocławskiego warsztatu rowery LOCA trafiają do klientów na całym świecie. Ostatnio nawet do Izraela i Singapuru.
Jerzy Adamiczka
Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej oraz Sheffield Hallam University. Projektowaniem zajmuje się od 1985, a gospodarką nieruchomościami od 1990. Zajmuje się wyceną nieruchomości, prowadził działalność w zakresie pośrednictwa w obrocie oraz zarządzania nieruchomościami. Prowadzi wykłady na studiach podyplomowych i kursach specjalistycznych związanych z gospodarką nieruchomościami. Od 1990 właściciel i główny projektant prowadzący firmę – Adamiczka Consulting.
Krzysztof Kubasek
Projektant produktów codziennego użytku, wykładowca Wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych im Eugeniusza Gepperta oraz Poznańskiej School Of Form. Absolwent Wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych w Katedrze Architektury Wnętrz i Wzornictwa Przemysłowego. Na Akademii Sztuk Pięknych prowadzi naukowe badania doktorskie na temat zrównoważonego rozwoju w produkcji produktów codziennego użytku. Wraz z Politechniką Wrocławską oraz Wrocławskim Parkiem Technologicznym zajmuje się projektowaniem robotów społecznych m.in robot FLASH wielokrotnie prezentowany oraz nagradzany na Świecie. Angażuje się w szereg eksperymentalnych wydarzeń projektowych. Projekty Kubasek Studio prezentowane były m.in. na Arena Design Poznań, London Science Museum, Museum of Science and Industry - Chicago, FLASH on Innovations-Technology-Machines - Polska, Technology ISH Exposition Frankfurt, CEBIT Hannover, Robots on Tour, Zurich, Szwajcaria. CES - Las Vegas. Od 2012 roku Studio tworzy własną markę produktów dla dzieci pod nazwą ZIAJOK, która cieszy się zainteresowaniem na rynku europejskim, jak i poza nim. Wraz z Flash Robotics (www.flash-robotics.com) w Chińskim Schenzhen pracuje nad innowacyjnym rozwiązaniem robota społecznego do nauki języków obcych dla dzieci, które na przełomie 2017 zostanie wdrożone w USA.
KOORDYNATORZY PROJEKTU
Milena J. Kalczyńska
Koordynator projektu Fresh Design 2017. Absolwentka Fotografii oraz Zarządzania Informacją. Dotychczas zrealizowała wiele projektów kulturalnych i społecznych dotyczących fotografii, mediów społecznościowych oraz ekologii, w których brała udział międzynarodowa młodzież. Żywo zaangażowana w życie rowerowe Wrocławia, czynny rowerzysta. Emanuje energią oraz kreatywnością. Nie może doczekać się realizacji warsztatów!
Weronika Masternak
Asystent koordynatora projektu i koordynator wolontariuszy. Studentka Komunikacji Wizerunkowej na Uniwersytecie Wrocławskim i członkini Samorządu Studentów. Zainteresowana marketingiem partyzanckim oraz psychologią reklamy. W wolnym czasie prowadzi szkolenia z zakresu Design Thinking, Teamwork, Team Management. Spędza aktywnie każdą wolną chwilę, lubi żyć w biegu (dosłownie, biega dużo) i poznawać przy tym nowych ludzi. Pełna pozytywnej energii, dynamiczna i zgodna.